Navigace

Obsah

Letní prázdniny na Božím Daru.

Typ: ostatní
Letní prázdniny na Božím Daru. PRÁZDNINOVÝ VÝJEZD – BOŽÍ DAR

V neděli 9.8. jsme se s dětmi vypravili na prázdninový pobyt v Krušných horách do městečka Boží Dar. Věková sestava dětí byla od šesti let až po nejstarší dvacetiletou Sandru, která byla skvělou výpomocí především s malými dětmi.
V našem výletnickém týmu byl Tomášek, Melissa, Natálka, Ester, Karolína, Silva, Sandra, tety Péťa a Markéta.
A jelikož nám po celý týden, až na pár hodin deště, počasí přálo, zažili jsme venku mnoho hezkého a navštívili jsem zajímavá místa Krušnohoří.
Hned po příjezdu jsme splavení cestou a horkem, nadšeně dováděli v nedalekém horském rybníčku poblíž penzionu Adélka, ve kterém se po celou dobu o nás moc hezky starali. V dalších horkých dnech jsme se vypravili na celý den do moderního Aqua parku v Klášterci nad Ohří nebo jsme se koupali v přírodním koupališti v Merklíně.

     Hned druhý den jsme si naplánovali malý okruh naučné stezky, „Ježíškova cesta“, na kterém děti plnily různorodé úkoly. Nakonec jsme se rozhodli, že společně zdoláme velký třináctikilometrový okruh. Skvěle to zvládly i malé děti, a to jsme posledních pět kilometrů šli v tom nejprudším lijáku. Přišli jsem promoklí až na kost, ale s dobrou náladou.

    Děti si užívaly jedno dopoledne ve sportovně zábavném parku Novaco, kde si vyzkoušely lanovou dráhu, procházely bludištěm, hrály si s vodními mlýnky a společně s tetami sjížděly kopec na horských kárách. V podvečer jsme si vyrazili na inline bruslích na cyklostezku vedle nedalekého Božídarského rašeliniště.

   Navštívili jsme rozsáhlé Jáchymovské muzeum, hledali jsme společně pomocí interaktivního průvodce městem Jáchymovského fantoma a poslední den našeho pobytu jsme strávili na Jáchymovských dožínkách. Tam jsme si poslechli známé zpěváky, hudební kapely a ochutnali místní speciality. Každé z našich dětí získalo Tovaryšský list, který muselo obhájit dovednostmi v řemeslech bednářství, kovářství, tkalcovství, psaní husím brkem a ražbou mincí. Všichni měli možnost si vyrazit kopii jáchymovské středověké mince.

    Podnikli jsem také kratší túru v okolí Abertan a vystoupali na Blatenskou rozhlednu.

Celý týden byl pro nás velmi zábavný a bohatý na zážitky. Rádi se do Božího Daru zase vrátíme.


Vytvořeno: 24. 8. 2020
Poslední aktualizace: 24. 8. 2020 17:53
Autor: