Obsah

Kde a jak žijeme

Naše rodinné skupiny

Naše rodinné skupiny obývají centrální budovu a tři jsou mimo ni, v upravených bytech v objektech MŠ v Bolevci. Tyto prostory získal dětský domov od ÚMO Plzeň 1. Ve všech rodinných skupinách se děti učí samostatnému hospodaření a samy se podílejí na životě svých rodin.

Nejstarší jednotlivci využívají bytů, „chráněného bydlení“. To představuje dvoupokojový, čtyřpokojový byt a dvě garsonky, které byly poskytnuty dětskému domovu Krajským úřadem PK a magistrátem MP. Chráněné bydlení je zejména užíváno k ubytování osmnáctiletých a starších dětí.

S tím, jak to v našich rodinných skupinách vypadá, jak v nich děti žijí a pracují, se můžete seznámit na stránkách jednotlivých rodinných skupin.

Zprávy

#

Vánoce na 5. RS.

Krásné prožití Vánočních svátků přejeme všem dobrým lidem. celý text

ostatní | 4. 1. 2024 | Autor: Správce Webu
#

Štědrý den na naší skupině.

Vánoce na 5.RS
Letošní Vánoce se moc povedly. Měli jsme krásný stromeček, ozdobený světýlky, které vesele blikaly. U stolu štědrovečerní večeře chyběla jedna teta, po které se nám stýskalo.
Od rána na skupině vládla vánoční atmosféra, hrály koledy, vonělo cukroví. Všichni pomáhali s přípravou slavnostní večeře a těšili se na Ježíška. Tety dělaly bramborový salát, kluci obalovali, děvčata smažila. Řízky se letos velmi povedly.
Rozdávání dárků se chopil Kubík. Malé i velké děti byly z dárečků nadšené a všichni měli radost. Každý si rozbalil několik dárků. Potěšili nás také čokoládové kolekce, které jsme dostali. Čokoládové figurky jsme na stromeček nevěšeli, ale hned snědli.
Večer jsme si pak užili dlouhým povídáním a pojídáním vánočního cukroví, chlebíčků a dalších pochutin. Kéž by Vánoce byly častěji
Roxy a Kája
celý text

ostatní | 6. 1. 2021 | Autor: Správce Webu
#

Péče o zahradu.

Práce na naší zahrádce.
Výhodou naší 5.RS ve Žlutické ulici je přiléhající zahrada, která dětem slouží k vycházkám i sportovnímu vyžití. A i naše zahrada potřebuje čas od času údržbu, které jsme věnovali zářijovou sobotu. Vašek se již zkušeně zhostil sekání křovinořezem kolem plotu, Kubík nejprve sesbíral šišky a pak se ujal sekačky a posekání trávníku. Společně pak kluci vše shrabali a naložili na vozík.
A zatímco se kluci věnovali "chlapské" práci, naše nejstarší děvčata Roxy a Kája připravila skvělý oběd. A v krásné upravené zahradě nám všem moc chutnalo.
celý text

ostatní | 14. 9. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Oslava Lubošových narozenin.

Oslava se nám vydařila. celý text

ostatní | 20. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
5. rodinná skupina

Návštěva pobočky.

Návštěva pobočky. ČSOB po rekonstrukci. celý text

ostatní | 19. 2. 2019 | Autor: Správce Webu
#

Vánoce 2018

Štědrý den 2018
Letošní Štědrý den jsme slavili již 22.12.2018, tento den ale chyběl Dan, který byl s paní ředitelkou a strejdou Mertou na lyžích. K večeru jsme všichni (tety, strejda, děti) zasedli svátečně oblečení k svátečně vyzdobenému stolu a společně povečeřeli bramborový salát a řízek. Poté se na stole objevilo voňavé vánoční cukroví, chlebíčky, ovoce, oříšky a další dobroty. Pak přišlo to nejdůležitější – rozdávání dárků. O letošní rozdávání dárků se přihlásila Roxana. Všechny děti netrpělivě čekaly, zda se jim splní to, co si přály. A splnilo!! Radost tím pádem měly jak děti, tak vychovatelé.
celý text

ostatní | 15. 2. 2019 | Autor: Správce Webu