Navigace

Obsah

Kde a jak žijeme

Naše rodinné skupiny

Naše rodinné skupiny obývají centrální budovu a tři jsou mimo ni, v upravených bytech v objektech MŠ v Bolevci. Tyto prostory získal dětský domov od ÚMO Plzeň 1. Ve všech rodinných skupinách se děti učí samostatnému hospodaření a samy se podílejí na životě svých rodin.

Nejstarší jednotlivci využívají bytů, „chráněného bydlení“. To představuje dvoupokojový, čtyřpokojový byt a dvě garsonky, které byly poskytnuty dětskému domovu Krajským úřadem PK a magistrátem MP. Chráněné bydlení je zejména užíváno k ubytování osmnáctiletých a starších dětí.

S tím, jak to v našich rodinných skupinách vypadá, jak v nich děti žijí a pracují, se můžete seznámit na stránkách jednotlivých rodinných skupin.

Zprávy

#

Štědrý den 2018.

Štědrý den 2018.
Jelikož některé děti z naší rodinné skupiny byly na Štědrý večer doma se svými rodinami, oslavili jsme Vánoce již 22. prosince. Tak jako každý rok se sešly v tento výjimečný den na skupině všechny tety a zavítaly i některé děti, které bydlí již mimo dětský domov. Již od rána probíhaly přípravy na štědrovečerní večeři. V kuchyni vonělo vánoční cukroví a nesměla chybět ani příprava salátu a smažení řízků. Večer se nás sešlo u stolu patnáct. Tento sváteční den vyvrcholil vánoční nadílkou. Nejvíc se na dárky samozřejmě těšily ty nejmenší děti. Každý dostal několik dárků, které si přál a každý byl s touto štědrou nadílkou spokojený.

celý text

ostatní, 3. rodinná skupina | 14. 1. 2019 | Autor: Správce Webu