Obsah

Kde a jak žijeme

Naše rodinné skupiny

Naše rodinné skupiny obývají centrální budovu a tři jsou mimo ni, v upravených bytech v objektech MŠ v Bolevci. Tyto prostory získal dětský domov od ÚMO Plzeň 1. Ve všech rodinných skupinách se děti učí samostatnému hospodaření a samy se podílejí na životě svých rodin.

Nejstarší jednotlivci využívají bytů, „chráněného bydlení“. To představuje dvoupokojový, čtyřpokojový byt a dvě garsonky, které byly poskytnuty dětskému domovu Krajským úřadem PK a magistrátem MP. Chráněné bydlení je zejména užíváno k ubytování osmnáctiletých a starších dětí.

S tím, jak to v našich rodinných skupinách vypadá, jak v nich děti žijí a pracují, se můžete seznámit na stránkách jednotlivých rodinných skupin.

Zprávy

#

Vánoce 2019.

I na naši skupinu dorazil Ježíšek a podělil se s dětmi o radost z dárků. celý text

ostatní | 15. 1. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Vánoce 2018.

Vánoce 2018.
21.12.jsme opět po roce strávily všichni,tety a děti Štědrý den na 4 rodinné skupině. Jen strejda Jirka chyběl, jelikož se proháněl na zasněžených svazích s dětmi z dětského domova. Náš Štědrý den začal slavnostně, děti a my nastrojené, společně jsme zasedly k vánočnímu stolu, děti a my jsme si řekly, co bychom si přály do Nového roku, pak následovala samotná večeře a pak už jen děti nedočkavě čekaly na zazvonění Ježíška. Pak následovalo velké rozdávání, rozbalování, nadšení, výkřiky a pak, když už nebylo co rozbalovat, vzaly si děti dárky do svých pokojů aby se s nimi potěšily a pohrály. Byl to zase po dlouhé době společný vánoční večer. Už se těšíme na letošní Štědrý den 2019. celý text

4. rodinná skupina | 14. 1. 2019 | Autor: Správce Webu