Obsah

Kde a jak žijeme

Naše rodinné skupiny

Naše rodinné skupiny obývají centrální budovu a tři jsou mimo ni, v upravených bytech v objektech MŠ v Bolevci. Tyto prostory získal dětský domov od ÚMO Plzeň 1. Ve všech rodinných skupinách se děti učí samostatnému hospodaření a samy se podílejí na životě svých rodin.

Nejstarší jednotlivci využívají bytů, „chráněného bydlení“. To představuje dvoupokojový, čtyřpokojový byt a dvě garsonky, které byly poskytnuty dětskému domovu Krajským úřadem PK a magistrátem MP. Chráněné bydlení je zejména užíváno k ubytování osmnáctiletých a starších dětí.

S tím, jak to v našich rodinných skupinách vypadá, jak v nich děti žijí a pracují, se můžete seznámit na stránkách jednotlivých rodinných skupin.

Zprávy

#

Cyklovýlet.

Vyrazili jsme si s dětmi z 3.RS na cyklovýlet. Všichni mají perfektní kola, moc jsme si to užili. celý text

ostatní | 16. 5. 2022 | Autor: Správce Webu
#

Štědrý den na naší skupině.

Štědrý den na trojce.
Na Štědrý den jsme všichni netrpělivě čekali. Uskutečnil se již 18. prosince.
Sešli jsme se v hojném počtu, neboť nás navštívili i děti, které dříve žily na této skupině. Nadílku u nás tedy dostali Honza, sourozenci Honzík a Sandra. Rádi se k nám vrací, i když bydlí samostatně v bytě v panelové zástavbě, na Vinicích. Nálada byla úžasná, všichni plni očekávání co asi přinese ten Ježíšek....... Všem se přání splnila a byli nadšeni.
Děkujeme. 3.rs
celý text

ostatní | 6. 1. 2021 | Autor: Správce Webu
#

Velikonoce na skupině.

Tak jsme slavili velikonoce na skupině.
Jana a děti. celý text

ostatní | 17. 4. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Návštěva ZOO.

Výlet do ZOO Plasy

Dnes 28. 09. jsme se vypravili za zvířátky do ZOO Plasy. Velice se nám tam líbilo, počasí se vydařilo. Zvířata se vyhřívala na sluníčku, tak jsme měli možnost je všechna pozorovat. Těšíme se, že výlet na jaře zopakujeme.
celý text

ostatní | 1. 10. 2019 | Autor: Správce Webu
#

Štědrý den 2018.

Štědrý den 2018.
Jelikož některé děti z naší rodinné skupiny byly na Štědrý večer doma se svými rodinami, oslavili jsme Vánoce již 22. prosince. Tak jako každý rok se sešly v tento výjimečný den na skupině všechny tety a zavítaly i některé děti, které bydlí již mimo dětský domov. Již od rána probíhaly přípravy na štědrovečerní večeři. V kuchyni vonělo vánoční cukroví a nesměla chybět ani příprava salátu a smažení řízků. Večer se nás sešlo u stolu patnáct. Tento sváteční den vyvrcholil vánoční nadílkou. Nejvíc se na dárky samozřejmě těšily ty nejmenší děti. Každý dostal několik dárků, které si přál a každý byl s touto štědrou nadílkou spokojený.

celý text

3. rodinná skupina, ostatní | 14. 1. 2019 | Autor: Správce Webu