Navigace

Obsah

Kde a jak žijeme

Naše rodinné skupiny

Naše rodinné skupiny obývají centrální budovu a tři jsou mimo ni, v upravených bytech v objektech MŠ v Bolevci. Tyto prostory získal dětský domov od ÚMO Plzeň 1. Ve všech rodinných skupinách se děti učí samostatnému hospodaření a samy se podílejí na životě svých rodin.

Nejstarší jednotlivci využívají bytů, „chráněného bydlení“. To představuje dvoupokojový, čtyřpokojový byt a dvě garsonky, které byly poskytnuty dětskému domovu Krajským úřadem PK a magistrátem MP. Chráněné bydlení je zejména užíváno k ubytování osmnáctiletých a starších dětí.

S tím, jak to v našich rodinných skupinách vypadá, jak v nich děti žijí a pracují, se můžete seznámit na stránkách jednotlivých rodinných skupin.

Zprávy

#

Péče o zahradu.

Práce na naší zahrádce.
Výhodou naší 5.RS ve Žlutické ulici je přiléhající zahrada, která dětem slouží k vycházkám i sportovnímu vyžití. A i naše zahrada potřebuje čas od času údržbu, které jsme věnovali zářijovou sobotu. Vašek se již zkušeně zhostil sekání křovinořezem kolem plotu, Kubík nejprve sesbíral šišky a pak se ujal sekačky a posekání trávníku. Společně pak kluci vše shrabali a naložili na vozík.
A zatímco se kluci věnovali "chlapské" práci, naše nejstarší děvčata Roxy a Kája připravila skvělý oběd. A v krásné upravené zahradě nám všem moc chutnalo.
celý text

ostatní | 14. 9. 2020 | Autor: Správce Webu
#

Oslava Lubošových narozenin.

Oslava se nám vydařila. celý text

ostatní | 20. 5. 2020 | Autor: Správce Webu
5. rodinná skupina

Návštěva pobočky.

Návštěva pobočky. ČSOB po rekonstrukci. celý text

ostatní | 19. 2. 2019 | Autor: Správce Webu
#

Vánoce 2018

Štědrý den 2018
Letošní Štědrý den jsme slavili již 22.12.2018, tento den ale chyběl Dan, který byl s paní ředitelkou a strejdou Mertou na lyžích. K večeru jsme všichni (tety, strejda, děti) zasedli svátečně oblečení k svátečně vyzdobenému stolu a společně povečeřeli bramborový salát a řízek. Poté se na stole objevilo voňavé vánoční cukroví, chlebíčky, ovoce, oříšky a další dobroty. Pak přišlo to nejdůležitější – rozdávání dárků. O letošní rozdávání dárků se přihlásila Roxana. Všechny děti netrpělivě čekaly, zda se jim splní to, co si přály. A splnilo!! Radost tím pádem měly jak děti, tak vychovatelé.
celý text

ostatní | 15. 2. 2019 | Autor: Správce Webu